Masáž predstavuje pôsobenie na telo a manipuláciu s telom pomocou tlakov - štrukturovaných, neštrukturovaných, stacionárnych alebo pohyblivých - tlak, impulz či vibrácie. Vykonáva sa ručne alebo pomocou mechanických pomôcok. Cieľové tkanivá môžu byť svaly, šľachy, väzy, koža, kĺby alebo iné spojivové tkanivá, ako aj lymfatické uzliny alebo orgány tráviaceho systému. Masáž môže byť aplikovaná rukami, prstami, lakťami, kolenami, predlaktím a chodidlami. Existuje viac ako sto rôznych známych masážnych techník.

Masáž alebo masírovanie je súčasť mechanoterapie; sústava hmatov, ktorými sa mechanicky dráždia periférne nervy, cievy a svaly. Cieľom je zvýšenie funkčnej zdatnosti, odstránenie únavy alebo liečenie. 

V našom masážnom salóne Tullippe si viete vybrať z veľkého množstva masáží, stačí sa len pre niektorú z nich rozhodnúť.

Klasická masáž

Táto masáž slúži jedinému cieľu a to pomôcť človeku pri zdravotných problémoch, či dodať telu i duši pokoj a harmóniu. Klasická masáž pomáha regenerovať telo po fyzickej záťaži, športových výkonoch, pomáha obnovovať hybnosť tela, ktorá je narušená vplyvom sedavého zamestnania a rovnako slúži aj ako prevencia pred poruchami pohybového aparátu.


Klasická masáž má nasledovné pozitívne účinky:
• zlepšuje prekrvenie pokožky, podkožia a svalov,
• pomáha uvoľňovať stuhnuté a bolestivé svaly,
• pozitívne ovplyvňuje nervový systém prostredníctvom receptorov/nervových zakončení, ktoré sú umiestnené pod povrchom kože,
• priaznivo vplýva na vylučovací systém - mechúr, obličky a močové cesty,
• pomáha urýchľovať tráviace procesy,
• odstraňuje usadeniny v kĺboch a svaloch a zlepšuje ich celkovú hybnosť a pružnosť,
• nepriamo pozitívne vplýva na celkovú harmóniu organizmu, činnosť srdca a dýchania.

Reflexológia chodidla - reflexná masáž

Na chodidle je veľa reflexných bodov, tie sú  najviac zaťažované a odjakživa boli priamo spojené so zemou. Pôsobením na reflexné zóny sa zlepšuje krvný obeh. Funkcia krvného obehu nespočíva iba v okysličení organizmu, ale ide zároveň o výživu orgánov, zásobovanie tela hormónmi, správne rozloženie antiteliesok, zabezpečenie „odsunu“ splodín látkovej výmeny. Poruchu organizmu (orgánov i svalov) možno teda zlepšiť zabezpečením správneho prekrvenia organizmu. Reflexná terapia chodidiel je perspektívna, jednoduchá a veľmi účinná.

Medová masáž

Medová masáž "tzv. pumpovaním" za pomoci medu umožňuje uvoľňovanie toxínov z tela. Pomocou stimulácie reflexných zón je možné touto masážou priaznivo ovplyvňovať aj vnútorné orgány v tele. Medová masáž tiež napomáha k silnému oživeniu celého organizmu. Je vhodná pri vyčerpaní a slabosti v dôsledku stresu a napätia, pri nervových poruchách a stavoch nepokoja, ako aj v dôsledku ochorenia alebo vysokého veku.
Medová masáž umožňuje uvoľňovať toxíny z tela. Ak ich totiž nestíhajú vylučovať naše vylučovacie orgány (obličky, pečeň, pľúca, pokožka), trápi nás senná nádcha, zápaly dutín, vyrážky, výtoky, infekcie močových ciest. Znižuje sa naša imunita, čo vyvoláva chronický únavový syndróm, zimné depresie, plesňové choroby... Pomocou stimulácie reflexných zón sa však touto masážou dajú priaznivo ovplyvňovať aj vnútorné orgány v tele. Medová masáž je účinná ako prostriedok na oživenie organizmu vyčerpaného stresom a nezdravým životným štýlom. Je vhodná pri vyčerpaní, nervových poruchách, aj pri vysokom veku. Odporúča sa ľuďom, ktorí trpia ochoreniami kĺbov alebo reumatizmom. Pomôže pri problémoch s nespavosťou, bolesťami hlavy alebo tráviacimi problémami.

Ayurvédska masáž

                      Celotelová ájurvédska olejová masáž – 60min

Tento typ ájurvédskej masáže je viac relaxačný, nie dynamický ako v iných masérskych technikách, no je najmä terapeutický a harmonizačný. Od iných masáži sa líši hlavne tým, že liečivý, teda medikovaný olej dovážaný z Indie a zo Srí Lanky  je distribuovaný výhradne po celom tele s výnimkou intímnych partií, zohľadňujúci najmä oblasť kĺbov, chrbtice a iných častí tela, kedy sa jemnými pohybmi maséra teplý olej aplikuje do hlbších štruktúr tkaniva, aby mohol naplno rozvinúť svoje terapeutické účinky. Počas priebehu masáže sa viackrát mení poloha klienta tak, aby olej masírovaním rovnomerne vsakoval do pokožky a z tohto dôvodu sa nepoužívajú prikrývky. Pre navodenie relaxačného účinku a komorného pocitu intimity sa používa tlmené svetlo výhradne prostredníctvom sviečok. Na elimináciu prípadného ostychu sa odporúča spodný diel plaviek, resp. požitie jednorazových nohavičiek za príplatok. Tento typ masáže zahŕňa taktiež stláčanie alebo stimulovanie marmových bodov, v ktorých sa križujú energetické dráhy tela. Keďže vplyvom rýchlej doby, stresu a stereotypu nahromadené blokácie v týchto dráhach obmedzujú komplexnú činnosť zdravého organizmu, tento typ celotelovej masáže ich pomáha postupne uvoľňovať. Preto je vhodné masáž absolvovať opakovanie, až do citeľnej zmeny kvality osobného života. Do celkového času masáže je zahrnutá aj 15min relaxácia po masáži zosilňujúca harmonizačný účinok aplikovaného oleja. Preto sa odporúča klientovi vytvorenie si dostatočnej časovej rezervy a pohody už pred samotnou masážou, aby stresové faktory dnešnej doby neeliminovali želaný účinok masáže.

Účinky ayurvédskej masáže:

 • -          pomáha zharmonizovať tri telesné šťavy (dóše) Váta, Pitta a Kapha

  -          zlepšuje krvný obeh a dýchací systém

  -          distribuuje do tela viac kyslíka a množstva výživných látok z oleja

  -          uvoľňuje svaly, nervový systém a kosti 

  -          regeneruje lymfatický systém, vyplavuje toxíny a odpadové látky

  -          harmonizuje psychickú rovnováhu, navodzuje hlbokú relaxáciu, zvyšuje chuť k jedlu

  -          obnovuje svalový tonus, kĺbovú pohyblivosť vďaka liečivým látkam obsiahnutých v medikovaných olejoch 

  -          využíva sa pri nespavosti, artritíde, dne, kolísavom krvnom tlaku, astme, proti bolestiam hlavy

  -          zvyšuje produkciu bielych krviniek a protilátok zabezpečujúcich odolnosť voči infekciám

  -          napomáha obrannému mechanizmu tela a imunitnému systému

  -          stupňuje celkový pocit telesnej a duševnej pohody 

  Masáž nie je vhodné absolvovať, pokiaľ:

  -          ste zahlienení  alebo máte zvýšenú Kaphu (sliz), máte napr. nádchu alebo kašeľ

  -          trpíte zlým trávením, zápchou, zvracaním alebo zvýšenou teplotou

  -          ste bezprostredne po jedle

  -          máte bolesti zubov a menštruáciu

   

  Benefity našej masáže:

  V našom masážnom salóne vykonávame tradičnú formu ájurvédskych masáži a procedúr pod dohľadom skúseného maséra, ktorý absolvoval študijný pobyt na Srí Lanke, v jednej z dvoch krajín, ktorá sa popri Indii považuje za tradičnú ájurvédsku veľmoc na svete. Pri všetkých procedúrach používame výhradne bylinné liečivé oleje z Indie a Srí Lanky. Pri ich dodávkach spolupracujeme s lekármi z rodinných ájurvédskych centier s dedenými dlhoročnými skúsenosťami s praktizovaním ájurvédy, používajúce svoje vlastné herbárium pri pestovaní rôznych liečivých rastlín. Z nich následne spracovávajú liečivé výťažky a vyrábajú medikované oleje, používané v zdravotníckych zariadeniach na liečenie celého spektra zdravotných indikácii. Väčšina pôvodných dovážaných olejov obsahuje až 50 druhov výťažkov z rôznych liečivých rastlín zohľadňujúcich individuálnu konštitúciu klienta. Aj preto je tento typ masáže síce cenovo náročnejší, avšak oproti konkurenčným masážnym salónom u nás stále najvýhodnejší, s prihliadnutím na priame pracovné skúsenosti s ájurvédskou filozofiou v zahraničí.

 

Masáž bylinnými vrecúškami

Bylinky a ich známa vôňa Vás uvoľní. Kombinácia aróma olejov, kokosový olej, sezamový olej, kombinácia santalového dreva, jazmínu a bylinného vrecúška uvedie Vaše telo do príjemnej relaxácie a v rukách profesionálneho maséra Vám do tela vpustí zdravie z prírody. Pomôže Vám zbaviť sa bolesti chrbta, uvoľní Vás a umožní Vám potrebný oddych pre telo aj dušu. Pri masáži sa používajú bylinné mešce, ktoré sú naplnené zmesou bylín. Masáž bylinnými mešcami sa radí medzi detoxikačné masáže a relaxačné ošetrenie. Pri masáži sa uvoľňujú endorfíny (hormóny šťastia). Bylinné mešce sú nahrievané v pare a prikladajú sa na telo. Bylinky ukryté vo vrecúškach sa na Vašom tele „hrajú“ a ich dotyky potešia všetky Vaše zmysly.

Mešce, ktoré sú nahrievané v pare alebo oleji sa prikladajú na telo, takže nielen čistíte organizmus, ale zároveň nádherne odpočívate. Masáž bylinnými mešcami je obzvlášť silná a prečisťujúca masáž, ktorá prečisťuje Váš imunitný a lymfatický systém. Bylinné mešce odstraňujú odumreté bunky, regenerujú, povzbudzujú látkovú výmenu, zlepšujú prekrvenie a pomáhajú masírovanému dosiahnuť rovnováhu tela a duše.

Kontraindikácie:

Alkoholizmus, zápalové a vírusové ochorenia, rakovina, nádory, herpes a pásový opar, kŕčové žily, varixy, plesňové ochorenia, infekčné ochorenia, otvorené rany, čerstvé úrazy, AIDS, HIV, brušné obtiažne, popáleniny, práve diagnostikovaná reuma, práve diagnostikované ochorenie štítnej žľazy.